کومین زاد یدک

اخبار

آخرین روز از نمایشگاه "انرژی‌های تجدیدپذیر، بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی" با استقبال خوب مردم از غرفه‌ها و کارگاه‌های آموزشی، خاتمه یافت. در نگاهی اجمالی به نمایشگاه سال جاری و مقایسه آن با سال گذشته، نسبت سرمایه گذاران دولتی به بخش‌های خصوصی کاهش یافته و از طرفی حضور سرمایه گذاران خارجی با توجه به توافقات برجام، پررنگ‌تر بوده است. اما بازدیدکنندگان کلی نمایشگاه نسبت به سال گذشته استقبال کمتری داشتند. نکته قابل توجه در این نمایشگاه، افزایش تعداد برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر نسبت به سال قبل بوده است .

آخرین روز از نمایشگاه "انرژی‌های تجدیدپذیر، بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی" با استقبال خوب مردم از غرفه‌ها و کارگاه‌های آموزشی، خاتمه یافت. براساس روال چند روز گذشته، غرفه داران علاوه بر معرفی شرکت و محصولات خود، با برگزاری کارگاه‌های آموزشی به منظور بالا بردن سطح آگاهی افراد، بر کیفیت برگزاری این نمایشگاه افزودند.

در ادامه خبر، به مقایسه کلی نمایشگاه برگزار شده در سال جاری به نسبت سال گذشته براساس بازخورد شرکت‌های داخلی و خارجی و بازدیدکنندگان خواهیم پرداخت.

به طور کلی استقبال مردم از نمایشگاه انرژی تجدیدپذیر در سال گذشته بیشتر از امسال بوده است. علت کاهش استقبال مردم، می‌تواند به علت عدم تبلیغات مناسب در خصوص این نمایشگاه در رسانه‌های عمومی باشد چرا که مستقل از تبلیغات شرکت‌های خصوصی در زمینه‌های مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر، فرهنگ سازی و افزایش انگیزه از جانب رسانه‌های دولتی در ترغیب مردم برای استفاده از این نوع از انرژی، نقش ویژه‌ای خواهد داشت.

اغلب بازدیدکنندگان از نمایشگاه، به سه دسته سرمایه گذاران دولتی، سرمایه گذاران خصوصی و دانشجویان تقسیم می‌شدند. در این نمایشگاه، نسبت حضور بخش‌های خصوصی و دانشجویان به بخش‌های دولتی، بیشتر از سال گذشته بوده است. این امر حاکی از آن است که تسهیلات دولتی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، موجب افزایش اشتیاق مردم در این زمینه شده است و حضور دانشجویان، محققان علمی و غرفه‌های از جنس انجمن‌های علمی، گواه پیوند بین دانشگاه و صنعت می‌باشد.

در نمایشگاه امسال، شرکت‌ها و سرمایه گذاران خارجی در زمینه انرژی خورشیدی حضور پررنگ‌تری نسبت به سال قبل داشتند که این امر می تواند به نحوی تأثیر مستقیم توافقات برجام و برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی ایران باشد.

همچنین امسال، به نسبت سال گذشته، کارگاه‌های متعدد در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر از طرف غرفه‌داران برگزار شد. از جمله این کارگاه‌ها می توان به نصب و راه اندازی سیستم‌های فتوولتائیک، بادی، گرمایشی در طول این مدت اشاره کرد. برگزاری این نوع کارگاه‌ها و استقبال مردم از آنها در طول مدت نمایشگاه، در نوع خود بی نظیر بوده است و این امر نشانه آن است که در کنار تلاش بخش‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، بازدیدکنندگان در پی آن هستند تا سطح آکاهی خود را با شناخت این نوع از انرژی ارتقا دهند.

شرکت کومین زاد یدک مفتخر بود در روز چهارم طبق روزهای گذشته، میزبان بازدیدکنندگان گرامی در دو کارگاه آموزشی مبانی سیستم‌های فتوولتاییک و سیستم‌های توربین بادی باشد.

براساس موارد مطرح شده، امید است که پس از اتمام نمایشگاه، زمینه سازی و ترغیب استفاده از انرژی‌های نو و برگزاری نمایشگاه‌هایی با کیفیت بالاتر و با موضوع مرتبط با انرژی‌های نو، توسط دولت، شرکت‌های خصوصی و تمامی مردم مطلع فراهم گردد. چرا که برای بهبود وضعیت زیست محیطی آینده این کره خاکی، از امروز باید تصمیم گرفت.

 

تیم خبری: سارا محمدی نیا، نسترن اعظمی

 

عکاس: امیرستار هنردوست

 


دیدگاه ها

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید