کومین زاد یدک

اخبار

سومین کنفرانس انرژی خورشیدی با حضور وزیر محترم نیرو، جناب مهندس چیت چیان در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران در تاریخ 15 و 16 شهریورماه 1395 برگزار شد. این کنفرانس با سخنرانی مسؤولین از جمله وزیر نیرو، مدیر عامل سازمان انرژی‌های نو ایران(دکتر صادق زاده) همراه بود. در ادامه ، بخشی از مقالات برگزیده از میان 200 مقاله ارسالی در زمینه‌ انرژی خورشیدی ارائه و کارگاه‌های آموزشی در این زمینه برگزار گردید. یکی از نکات حائز اهمیت این کنفرانس، نمایش خودروی "خورشیدی غزال ایرانی 3"، ساخته شده توسط تیم دانشجویی دانشگاه تهران در فضای جانبی کنفرانس بود.


برگزاری سومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی انرژی خورشیدی در دانشگاه تهران

سومین کنفرانس انرژی خورشیدی با حضور وزیر محترم نیرو، جناب مهندس چیت چیان در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران در تاریخ 15 و 16 شهریورماه 1395 برگزار شد. این کنفرانس با سخنرانی مسؤولین از جمله وزیر نیرو، مدیر عامل سازمان انرژی‌های نو ایران (دکتر صادق زاده)، ریاست محترم دانشگاه تهران (دکتر نیلی احمد آبادی)، عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی (دکتر فرهنگی)، رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران (دکتر گلمکانی)، ریاست محترم دانشگاه الزهرا (دکتر خزعلی) و دبیر محترم کنفرانس (دکتر نورپور) در زمینه انرژی‌ خورشیدی برگزار شد.

در ادامه کنفرانس، بخشی از مقالات برگزیده از میان 200 مقاله ارسالی در زمینه‌های آب شیرین‌کن خورشیدی، انواع نیروگاه‌های تمرکزی، دودکش‌های خورشیدی، ماده‌های تغییر فازی ثابت- شکلی، سیستم‌های ردیاب خورشید و ...در دو سالن، ارائه گردید. همچنین، در دو کارگاه‌ به آموزش نرم افزارهای eQUEST و Energy Plus در زمینه شبیه سازی ساختمان به منظور بررسی تولید و هدر رفت انرژی در ساختمان پرداخته شد.

یکی از نکات حائز اهمیت این کنفرانس، نمایش خودروی "خورشیدی غزال ایرانی 3"، ساخته شده توسط تیم دانشجویی دانشگاه تهران در فضای جانبی کنفرانس بود. این خودرو به منظور شرکت در مسابقات استرالیا 2015 (Australia WSC 2015) طراحی شده بود که در این مسابقه موفق به کسب مقام سوم شدند. لازم به ذکر است این تیم در حال ساخت خودروی غزال ایرانی 4 برای شرکت در مسابقات 2017 استرالیا، می‌باشند.

خودرو خورشیدی


کنفرانس انرژی خورشیدی هر ساله در دانشگاه تهران برگزار می‌گردد. اگر چه حضور و استقبال مردم در این کنفرانس کم‌رنگ بود، اما، با تبلیغات بیشتر و برگزاری منظم‌تر ، امید است این کنفرانس‌ها در آینده با استقبال بیشتری همراه باشد.

تیم خبری: شایان رزاقی، یاسین موحد، امیرستار هنردوست

عکاس: امیرستار هنردوست

 

 

دیدگاه ها

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید