کومین زاد یدک

اخبار

دوره آموزشی طراحی، نصب، بهره برداری و نگهداری از سیستم های خورشیدی به میزبانی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با همکاری شرکت کومین زاد یدک در تاریخ 27 دی ماه 1395 برگزار گردید. این دوره بنا به درخواست رئیس مدیریت انرژی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با هدف آگاه سازی در زمینه انرژی های پاک در این ستاد طراحی و اجرا گردید. از شرکت کنندگان در این دوره آموزشی می توان به حضور جمعی از روسای شهرداری ها و مسئولین محیط زیست مناطق بیست و دو گانه شهر تهران اشاره نمود.

 با توجه به روند رو به رشد استفاده از سیستم های تجدیدپذیر در کشور و تمهیدات پیش روی ارگان های دولتی جهت بکارگیری20% از انرژی مصرفی خود به وسیله انرژی های پاک بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران به شماره 78250/ت51904/ ه، لزوم فراگیری دانش تخصصی این سیستم ها امری مهم تلقی میگردد. همچنین با عنایت به اینکه سیستم های انرژی تجدیدپذیر دوستدار طبیعتند، همواره مورد توجه حامیان محیط زیست قرار گرفته اند.

ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نیز با توجه به اینکه یکی از سازمان های موثر در امر ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست بشمار می آید، اجرای طرح هایی در زمینه سیستم انرژی های نو  را در دستور کاری خود قرار داده و بر همین اساس دوره آموزشی تخصصی با موضوع " طراحی، نصب، بهره برداری و نگهداری از سیستم های خورشیدی" با همکاری شرکت کومین زاد یدک برگزار گردید.

نشست مذکور با سخنرانی دکتر محمدمهدی گلمکانی رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری آغاز گردید. ایشان فرهنگسازی در راستای آشنایی شهروندان با انرژی های تجدیدپذیر را امری مهم تلقی کرده و از مسئولین محیط زیست درخواست کردند از فرصت های موجود جهت آگاه سازی شهروندان استفاده نمایند.

در ادامه خانم دکتر حسامی رئیس اداره مدیریت انرژی ستاد محیط زیست ضمن تشکر از همکاری مسئولین منطقه 2 در برگزاری نشست، گفت: با توجه به الزام شهرداری به توسعه و گسترش انرژی های تجدید پذیر، ضرورت کاربرد انرژی های نو و تجدید پذیر درشهر تهران از جمله کاهش آلودگی های محیط زیستی، ستاد محیط زیست در سنوات گذشته اقدام به برگزاری نشست های تخصصی در حوزه کاربرد صحیح انرژی های تجدید پذیر با هدف آشنایی بیشتر مسئولین و کارشناسان مناطق 22 گانه نموده است.

   در ادامه آقای سید فاضل دریاباری، یکی از مدیران فنی این شرکت به عنوان مدرس در این دوره آموزشی حضور داشته از موضوعات مطرح شده در این نشست می توان به موضوعات زیر اشاره نمود:

  • انواع نیروگاه های خورشیدی
  • معرفی تجهیزات سیستم های خورشیدی
  • سیستم های خورشیدی متصل به شبکه و منفصل از شبکه
  • نکات و الزامات نگهداری از سیستم ها اشاره نمود
  • بکارگیری تجهیزات سیستم های خورشیدی

در بخش پایانی این دوره شرکت کنندگان به طرح پرسش ها و دریافت پاسخهای خود پرداختند.

امید است با بکارگیری روز افزون از سیستم های پاک، زمینی پاک برای خود و نسل های آینده رقم بزنیم و با بهره گیری از این سیستم ها بتوانیم قدم موثری در جهت کاهش آلودگی های زیست محیطی برداریم.
تیم خبری: مریم جبارفرد

دیدگاه ها

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید