کومین زاد یدک

مقالات

کنترل دمای مولد برق با عایق بندی مناسب

کنترل دمای مولد برق با عایق بندی مناسب با شروع نیمه گرم سال، یکی از اقداماتی که باید در برنامه سرویس و نگهداری از مولدهای (ژنراتور) برق گنجانده شود بررسی وضعیت دمایی موتور و چک کردن پارامترهای اثر گذار بر میزان دمای آن می باشد. آب رادیاتور (Coolant) به منظور خنک نگه داشتن موتور و همچنین تنظیم دمای عملکردی موتور مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر

هفت دلیل برای روشن نشدن مولد برق!

سرویس و نگهداری پیشگیرانه (PM) برای آنکه عملکرد مولد با مشکل روبه رو نشود بسیار حائز اهمیت است. خرابی و نقص های غیر قابل پیش بینی به دلایل مختلفی می توانند رخ دهند که نیاز به بررسی و اقدامات کارشناسی دارد. در مقاله پیش رو با ما با دلایل استارت نخوردن و روشن نشدن مولد همراه باشید:

بیشتر

چطور موتور دیزل را برای زمستان آماده کنیم!!!!!

استفاده کنندگان از دیزل می دانند که اقدامات خاصی وجود دارند تا موتور دیزل برای عملکرد مناسب در زمستان آماده شوند. موتور های دیزل زیر دریایی ها و ایستگاه های خارج شهری به راحتی در این دسته بندی قرار میگیرند. موتور های دیزلی که دائم کار می باشند نیاز به این کار ندارند (اما برای سوخت ومخازن سوختشان نیاز است تا کارهایی صورت پذیرد).

بیشتر

چرا موتورها روغن سوزی دارند؟

این یک واقعیت است که اغلب موتورها مقداری روغن سوزی دارند. اکثریت سازنده ها مصرف یک چهارم میزان روغن در 1500 مایل را امری طبیعی میدانند.البته باید اشاره کرد که در برخی موارد استفاده از موتور این مصرف روغن در 1000 مایل اتفاق می افتد.

بیشتر

چگونه طول عمر دیزل ژنراتور خود را افزایش دهیم

در حین کار کرد دیزل ژنراتور ، می توان به علائمی اشاره کرد که نشان دهنده ی شرایط غیر ایمن و یا حتی خطرناک می باشد. که اپراتوربا علم به این اطلاعات و انجام بازدیدهای منظم از رخداد اتفاقات ناگوار و یاعدم آماده بکار بودن مولد جلوگیری می کند

بیشتر

علل نشتی روغن از توربوشارژر مولد های دیزلی

یکی از مشکلات رایج توربوشارژرها ، نشتی روغن از توربوشارژر می باشد .اغلب تصور می شود که علت اصلی این مشکل از خود توربوشارژر می باشد که همین موضوع باعث انجام اقدامات بیهوده جهت رفع عیب موجود می شود .

بیشتر