کومین زاد یدک

مقالات

بهره مند شدن از اینترنت اشیاء در محصولات شرکت ویکترون (اتصال اینترنت مجانی با استفاده از LoRaWAN به

غیر منصفانه است توجه شما را با اینترنت مجانی و ماژول جدید VE.Direct LoRaWAN به VRM جلب کنم ، اما درست است – هیچ هزینه ای ندارد. ولی از آنجایی که هرچیزی مثل سکه دو رو دارد ، منافع اتصال محصولات به ابن روش محدودیتهایی نیز دارد.بدون در نظر گرفتن این محصول شما نیاز دارید برای کنترل داده ها به محصولات ViCTRON متصل شوید، مثل مونیتورکردن باتری ها ، شارژکنترلر خورشیدی و اینورترها.

بیشتر

انرژی گرمایی خورشیدی

یکی از مشکلات مطرح جهان، آلودگی هوا و گرمایش جهانی است. این امر به علت استفاده بیش از حد از سوخت‌های فسیلی می‌باشد. امروزه، به منظور جایگزینی این سوخت‌ها به استفاده از منابع تجدیدپذیر روی آورده شده است. یکی از مهمترین و در دسترس‌ترین انرژی‌های تجدیدپذیر، انرژی خورشیدی می‌باشد. انرژی خورشیدی شامل دو جنبه انرژی گرمایی و انرژی نورانی می‌باشد. از جنبه گرمایی انرژی خورشید در مقیاس بزرگ نیروگاهی به منظور تولید برق و در مقیاس کوچک به منظور تأمین گرمایش به شکل آبگرمکن و اجاق خورشیدی استفاده می‌شود.

بیشتر

انرژی خورشیدی

به علت آلودگی ناشی از سوخت‌های فسیلی و جلوگیری از اتمام منابع آن، اکثر کشورهای دنیا اقدام به جایگزینی آن با منابع پاک، قابل دسترس و تمام نشدنی (تجدیدپذیر) نمودند. یکی از مهم‌ترین این منابع، انرژی خورشیدی است. در دسته بندی ساده، انرژی خورشیدی عمدتاً به دو شکل انرژی نورانی و انرژی گرمایی می‌باشد. در ایران به طور میانگین حدود 300 روز آفتابی در سال وجود دارد که این آمار بیانگر پتانسیل بالای ایران در زمینه انرژی خورشیدی می‌باشد.

بیشتر

سیستم های بادی

امروزه برای کاهش آلودگی ناشی از استفاده بیش از اندازه سوخت‌های فسیلی، از منابع‌های تجدیدپذیر مثل منبع باد استفاده می‌شود. انرژی باد باعث چرخاندن توربین باد و در نتیجه تولید برق می‌شود. برق خروجی از توربین بادی AC و با ولتاژ و فرکانس متغیر نامناسب است. به همین علت ابتدا برق خروجی توربین به DC و سپس برای استفاده مصرف‌کننده‌ها به AC تبدیل می‌شود. این عمل توسط تجهیزاتی انجام می‌شود که به مجموعه این تجهیزات سیستم بادی گفته می‌شود. سیستم‌های بادی به صورت‌های متصل به شبکه و مستقل از شبکه قابل نصب می‌باشند.

بیشتر

توربین بادی

منبع باد یک منبع رایگان و بدون آلودگی برای محیط زیست به شمار می‌آید. امروزه برای تولید برق از انرژی بادی از توربین¬های بادی استفاده می¬شود. توربین‌های بادی از نظر توان تولیدی به سه دسته کوچک (تا 10 کیلووات)، متوسط (10 تا 250 کیلووات) و بزرگ (بالای 250 کیلووات) تقسیم می‌شوند. توربین‌های بادی علاوه بر تفاوت در توان تولیدی، در طراحی پره‌ها نیز متفاوت هستند. برای استفاده از توربین بادی باید از تجهیزاتی استفاده نمود تا آن را به برق قابل مصرف تبدیل کند. به مجموعه این تجهیزات سیستم بادی گفته می¬شود. سیستم‌های بادی در مقیاس کوچک در منازل و در مقیاس بزرگتر در نیروگاه‌ها استفاده می‌شوند.

بیشتر

انرژی بادی

جریان باد در اثر اختلاف فشار در هوا صورت می‌گیرد. به انرژی انتقال یافته توسط باد انرژی بادی می‌گویند. دریانوردان در گذشته، از انرژی بادی برای به حرکت در آوردن کشتی‌های خود استفاده می‌کردند. برخی برای آسیاب‌های بادی از آن استفاده می‌کردند. امروزه از توربین‌های بادی برای تولید برق از انرژی بادی استفاده می‌کنند. از آنجایی که انرژی بادی از انرژی‌های تجدیدپذیر می‌باشد، استفاده از انرژی بادی برای محیط زیست مناسب است و با توجه به اینکه منبع باد، منبعی رایگان برای انرژی می‌باشد، اکثر کشورهای دنیا به استفاده از این انرژی روی آورده‌اند.

بیشتر

مقدمه ای بر انرژی‌های نو

با پیشرفت علم و صنعتی شدن جهان استفاده از سوخت‌های فسیلی افزایش یافت. این امر باعث آلودگی هوا و گرمایش جهانی شد. به همین علت برای کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی، از منابع انرژی طبیعی نظیر خورشید، باد، زمین، آب، و ... استفاده می‌شود. به انرژی حاصل از این منابع، انرژی تجدیدپذیر یا انرژی‌های نو گفته می‌شود.

بیشتر