کومین زاد یدک

مقالات

تعمیرات و سرویس نگهداری دیزل ژنراتور کامینز پاور (CUMMINS POWER ) 

موضوع : تعمیرات مولد 223DFAC با موتور LTA10G3

 ایراد دستگاه : دود زیاد در حین کارکرد دیزل ژنراتور

 با توجه به کارکرد بیش از 15 سال مولد برق که به صورت کارکرد اضطراری در محل کارخانه مورد استفاده قرار میگرفت ، پس از مشاهدات اولیه ،کارشناسان متوجه وجود دود سیاه در سیستم exhaust شدند.

 بنا به تشخیص اولیه،ورودی هوا چک شد ،سپس load پایین مصرف کننده همچنین کیفیت سوخت مورد بازبینی قرار گرفت.اما ایراد بر طرف نشد........ 

پس باید سراغ تعمیرات اساسی میرفتیم. با باز کردن موتور سوزن انژکتورها به همراه پمپ سوخت PT باز شده و سرویس های لازم به همراه فیلر کشی انجام شد.

 با توجه به عدم سرویس کلی دستگاه به مدت بیش از یک سال ، سرویس کلی شامل تعویض روغن ،coolant رادیاتور و نیزتعویض کلیه فیلترها برای مولد ضروری بود که این مورد نیز انجام شد. 

نکته: پس از انجام هر نوع سرویسی بر روی دیزل ژنراتورها ،لازم است به مدت حداقل 30دقیقه زیر بار تست شوند تا مشکلات احتمالی شناسایی شود.مانند دود ، نشتی ، هانتینگ و...... 

ایراد مولد مذکور پس از انجام موارد فوق که دود سیاه در سیستم exhaust بود ،مشاهده نشد. و این ماموریت نیز با موفقیت به پایان رسید .  

پس از انجام این مراحل ابتدا مولد بدون بار تست شد و سپس با بار سه فاز تست شد و کلیه پارامترهای کارکردی مولد به صحیح بوده است.

 

 

 

 

 

 نویسنده: اتاق فنی شرکت کومین زاد یدک

دیدگاه ها

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید