کومین زاد یدک

مقالات


بهره مند شدن از اینترنت اشیاء در محصولات شرکت ویکترون (اتصال اینترنت مجانی با استفاده از LoRaWAN به VRM)

 غیر منصفانه است توجه شما را با اینترنت مجانی و ماژول جدید VE.Direct LoRaWAN به VRM جلب کنم ، اما درست است – هیچ هزینه ای ندارد. ولی از آنجایی که هرچیزی مثل سکه دو رو دارد ، منافع اتصال محصولات به ابن روش محدودیتهایی نیز دارد.بدون در نظر گرفتن این محصول شما نیاز دارید برای کنترل داده ها به محصولات ViCTRON متصل شوید، مثل مونیتورکردن باتری ها ، شارژکنترلر خورشیدی و اینورترها.

مثال های معمول

 قبل از توضیح LoRaWAN (که با آن آشنا نیستید) چند مثال دید بهتری از نوع اتصال و استفاده از ماژول جدید VICTRON ENERGY به شما میدهد.

 قایق های الکتریکی کوچک که در بنادر و کانال ها وجود دارند . ایده این است که اسکله ها تحت پوشش LoRaWAN باشند تا بتوانند بدون هزینه قایق هایی که در طول شب در حال شارژ هستند را مونیتور کرد.

 لیفتراک. با استفاده از همان ایده اما چون معمولا در محدوده کوچکتری هستند با یکی می توان کل محدوده را که لیفتراک ها در حرکت هستند مونیتور کرد.

 چرخ دستی های رباتیک یا وسایل خودکار دیگری که باتری دارند و حرکت می کنند مثلاً ربات هایی که در مزارع غدا پخش می کنند. 

تابلوهای اعلانات سیار اطراف محدوده ساخت و ساز ، یک GSM فعال مودم LoRaWAN در محدوده برای فرستادن اطلاعات آنها کافیست .

 LoRaWAN چیست؟ 

ماژول VE.Direct LoRaWAN (شبکه گسترده محلی با بازه بالا) اساساً یک فرستنده رادیویی است اطلاعات را به درگاه های اینترنتی IOT نزدیک خود ( در این مطلب اطلاعات مربوط به وضعیت اتصالات VICTRON) می فرستد. اگر در محدوده شهری باشد حدود 2 کیلومتر و اگر روستایی باشد حدود 30 کیلومتر برد دارد. این وسیله از زیرساختی که توسط The Things Network فراهم شده استفاده میکند.

 درگاه های شبکه به طور مداوم در حال گسترش است و میتوانید پوشش محدوده محل خود را در سایت زیر چک کنید. 

https://www.thethingsnetwork.org/map 

اگر در محدوده شما درگاه نباشد! اگر در محدوده شما هیچ پوششی وجود ندارد به سادگی میتوانید یک درگاه اضافه کنید هم برای خود و هم برای بهتر کردن پوشش The Things Network .

 شما می توانید درگاه را بخرید یا خودتان بسازید. برای این کار راهنمای The Form zero to LoRaWAN in a weekend را مطالعه کنید.

 

solar-thermal-power-shmv.jpg

 

 

 

 


نویسنده: مهندس فرهاد اسکندری

دیدگاه ها

در اين بخش نظری ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید